• 1

profilaktyka M Każdy doskonale wie, że lepiej zapobiegać chorobom zębów niż je leczyć. Stosowanie odpowiednich metod profilaktycznych przynosi świetne rezultaty. Regularne wizyty kontrolne umożliwiają wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości w jamie ustnej. Profilaktyka pomaga zapobiegać powstawaniu chorób zębów i przyzębia. W ofercie gabinetu znajduje się:
  • Scaling. Każdy pacjent powinien być poddany profesjonalnemu oczyszczaniu zębów z kamienia nazębnego. Stanowi on siedlisko niebezpiecznych bakterii i doprowadza do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, efektem jest jego zanik i odsłonięcie korzeni zębów. Usuwanie kamienia nazębnego jest jednym z najistotniejszych czynników hamujących rozwój chorób przyzębia -paradontozy.
  • Piaskowanie. Zabieg polegający na usuwaniu osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów przy pomocy piasku stomatologicznego pod ciśnieniem. Szczególnie często zabiegowi piaskowania powinni poddawać się palacze oraz osoby pijące dużo kawy, herbaty.
  • Lakierowanie zębów. Pokrywanie powierzchni zębów preparatami fluoru celem zniesienia nadwrażliwości, wzmocnienia szkliwa, zmniejszenia podatności na próchnicę.
  • Lakowanie. wypełnianie bruzd i zagłębień zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnymi żywicami. Lakowanie wykonuje się zaraz po wyrżnięciu się zęba.